دوشنبه, 04 مهر 1401  
اخبار کنفرانس
1401/06/28

تغییر مکان محل برگزاری کنفرانس و نمایشگاه

انتقال مکان برگزاری کنفرانس و نمایشگاه از مجتمع آموزشی و ورزشی نفت محمودآباد مازندران به محل پژوهشگاه صنعت نفت واقع در تهران

ادامه مطلب
1401/05/09

آماده سازی فرمت ارائه خلاصه مقالات و مقالات کامل

فایل فرمت مقالات به دو زبان انگلیسی و فارسی بر روی سایت همایش قرار گرفت.

ادامه مطلب
1401/05/04

انتصاب دبیر علمی و دبیر اجرایی کنفرانس

دبیر علمی و دبیر اجرایی اولین كنفرانس مدیریت فناوری محصولات دانش‌بنیان در صنعت نفت منصوب گردیدند.

ادامه مطلب
1401/04/28

راه اندازی دبیرخانه کنفرانس

تشکیل دبیرخانه اولین کنفرانس و نمایشگاه مدیریت محصولات دانش بنیان در صنعت نفت و گاز در دانشکده نفت محمودآباد

ادامه مطلب
پیام دبیرخانه کنفرانس

پیشرفت تکنولوژیکی و مبتنی بر محصولات دانش بنیان بعنوان یکی از مهمترین شیوه های افزایش بهره وری، نقش مهمی در رشد، تولید ثروت و توسعه اقتصادی دارد. اما آنچه که برای صنعت نفت از اهمیت حیاتی برخوردار است حفظ جایگاه رقابتی و حفظ سهم بازار در مرحله نخست است.

وزارت نفت با ایجاد و توسعه اکوسیستمی از مهمترین بازیگران صنعت شامل کارافرینان، دانشگاه ها، پارک های علم و فناوری، بخش های خصوصی و حاکمیتی و همچنین بعنوان خریدار تکنولوژی می تواند با تاکید بر "دیپلماسی فناوری" از قدرت چانه زنی خود برای انتقال تکنولوژی به اقتصاد داخلی و شرکتهای نوظهور کمک نموده و به بهبود فضای نوآوری در کشور کمک قابل توجهی نماید و با هدف ایجاد ثروت از طریق نوآوری به ایجاد شغل پایدار کمک کند.

لذا حمایت وزارت نفت از محیط کسب و کار و شرکت های دانش بنیان با نگاه و تاکید بر مزیت های رقابتی ملی و سازمانی کمک می کند تا ضمن جهت دهی شرکت های دانش بنیان به نیاز صنعت، برای به روز رسانی دانش و تکنولوژی بومی خود اقدام کنند. این حمایت ها اگر به صورت هدفدار انجام شود می تواند به سرریز دانش (Knowledge Spillover ) و یا سرریز سرمایه گذاری مستقیم خارجی بیانجامد و بازار ایران را برای شرکت های خارجی جذاب کند. در واقع چنین چرخه ای از تقویت موجب می شود تا ضمن افزایش بهره‌وری و تقویت رقابت‌پذیری، سهم بازار به طور قابل ملاحظه ای افزایش یافته و شرکت های دانش بنیان برای بدست آوردن زمین بازی جدید تلاش کنند.

در این کنفرانس در نظر است به هم افزایی شرکت های دانش بنیان و نیازهای صنعت توجه ویژه ای گردد و از طرفی با برگزاری کارگاه ها و سمینارهای علمی مختلف، مسیر تحقق شعار سال که از طرف مقام معظم رهبری "تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین" تعیین گردیده، به صورت موشکافانه مورد بررسی قرار گیرد.

دبیرخانه کنفرانس

قالب نگارش مقاله
ISC
شبکه های اجتماعی

برگزار کننده
حامیان کنفرانس

ارتباط با دبیرخانه